Ana SayfaBiz KimizAntimic TeknolojisiUygulamalarSık Sorulan Sorularİletişim

Sabancı Üniversitesi laboratuvarlarında geliştirilen Antimic®, yine bir Sabancı Üniversitesi kuruluşu olan Nanotego Nano Teknolojik Ürünler Araştırma ve Geliştirme Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nce pazara sunulmuştur.

* Antimic®'in su bazlı nanoteknolojik koruma yöntemi, PCT/IB2010/051747 Uluslararası Patent Numarası ile koruma altına alınmıştır.

• Nanotego

Nanotego Malzeme Teknolojileri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2010 yılı başında, kurucu ortağı Inovent A.Ş. (Sabancı Üniversitesi tarafından 2006 yılında kurulmuş Türkiye'nin ilk teknoloji ticarileştirme şirketi) ve Sabancı Üniversitesi öğretim üyelerinin ortaklığı ile kurulmuştur.

Nanotego, malzeme mühendisliği konusunda kurulmuş olan NanomatTR'nin geliştirdiği teknolojileri ticari ortamlara taşımakta olup, malzeme bilimi mühendisliği alanında yüksek performanslı kimyasal ve biyolojik katkı maddeleri ve işlevsel yüzey kaplamaları araştırma ve geliştirmeye odaklıdır. Şirket, halen yanma geciktiricilik, mor ötesi ışınlarına karşı korunma, biyolojik çözünürlük ve mekanik kuvvet sağlayan nano ve moleküler ölçekte plastik ve bileşik katkılar üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Özellikle tekstil uygulamasına yönelik bakteri kırıcı, mantar kırıcı ve su itici kaplama malzemeleri üretmekte ve ayrıca plastik, elektronik ve seramik endüstrilerinde belirli uygulamalara yönelik projeler için endüstri ortaklarıyla çalışmaktadır.

Yenilikçi vizyonu ile sürdürülebilir büyümeyi ilke edinen Nanotego, günümüz dünyasında hızla değişen rekabet koşullarını göz önünde bulundurarak, nanoteknoloji ve nanobilim konularında yürüttüğü AR-GE çalışmalarıyla kendini yenilemeye ve ilerlemeye devam etmektedir.

Inovent A.Ş.

Sabancı Üniversitesi tarafından 2006’da kurulan Türkiye’nin ilk teknoloji ticarileştirme şirketi: İnovent A.Ş.

Gücünü ve uzmanlığını Türkiye’de üretilen “teknolojileri ticarileştirmeye” yoğunlaştıran şirket, saygın portföyü ile endüstri ve yatırım çevrelerinde önemli bir değer yaratıyor.

İnovent, yenilikçi fikirler üzerinden başarılı ticari ortaklıklar kurarken fikir haklarının geliştirilmesini ve yönetilmesini sağlıyor. Teknoloji alanında üretilen bu büyük fikirleri, gerçek potansiyellerine kavuşmaları için destekliyor.

Kurucu

Broşür ve Sertifikalar
Antimic Broşür (921 Kb.)
ISO Nanotego Sertifikalar (4,70 Mb.)
ANTIMIC Koruma Kalkanı ile Güvendeler !

Sabancı Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Sabancı Üniversitesi Sosyal Alanları

İnovent A.Ş., GOSB Teknopark

SAMPAŞ A.Ş., Kavacık-İstanbul

Ritsa Ltd. Şti., Ataşehir-İstanbul

Sofra Gıda A.Ş.

Heksagon A.Ş.

Koşuyolu Görüntüleme Merkezi, Koşuyolu-İstanbul

Bağdat Görüntüleme Merkezi, Dalyan-İstanbul

Dentgroup Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Göztepe-İstanbul

Dentgroup Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Caddebostan-İstanbul

Plastkom Ambalaj A.Ş., Haramidere-İstanbul

Tria Ambalaj Ltd. Şti., Kayışdağı-İstanbul

Timpeks Iç ve Dış Ticaret, Koşuyolu-İstanbul

Osmanlı Hanımeli Gıda Ltd. Şti.,Gaziosmanpaşa-İstanbul

Metromar Görüntüleme ve Tanı Merkezi, Ümraniye-İstanbul

Diş Hekimi Mişa Sidi Sarfati, Nişantaşı-İstanbul

Özel Harbiye Diş Kliniği

British International School (Tüm Kampüsler)

Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları

Özel Kaplumbağa Ana Okulu

Active Fitness Club

NailArt